Planując zmianę firmy ubezpieczeniowej, trzeba pamiętać o załatwieniu wszystkich formalności. Samo zawarcie polisy OC, czy też OC i AC to nie wszystko. Konieczne jest również złożenie wypowiedzenia u aktualnego ubezpieczyciela.
Po zakupie auta
Przenosząc prawo własności do pojazdu, jego nowy właściciel przejmuje wszelkie prawa i obowiązki związane z ubezpieczeniem OC. Innymi słowy kupując auto, nabywamy je razem z ubezpieczeniem. Zatem to nowy właściciel – jako nabywca, musi podjąć decyzję: czy wypowie polisę, czy też będzie ją kontynuował. Ustawa nie ogranicza czasem terminu złożenia takiego wypowiedzenia, zatem można tego dokonać w każdym momencie. W razie niezłożenia rezygnacji, polisa wygasa w ostatnim dniu jej trwania. W tym przypadku nie następuje automatyczne wznowienie ubezpieczenia.
Kończąca się polisa roczna
Nadchodzący koniec polisy rocznej wiążę się z podjęciem decyzji dotyczącej kolejnego ubezpieczenia. Kierowcy planujący zmianę ubezpieczyciela są zobowiązani do pisemnego powiadomienia zakładu ubezpieczeń o rezygnacji z aktualnej polisy. Ostatecznym terminem złożenia wypowiedzenia jest dzień poprzedzający datę końca polisy. Niezłożenie rezygnacji w stosownym terminie wiążę się z automatycznym przedłużeniem umowy ubezpieczenia na kolejne 12-ście miesięcy.
Ubezpieczenie – gdzie szukać?
Założenie, że raz wybrany ubezpieczyciel będzie już zawsze proponował atrakcyjne oferty ubezpieczenia OC, czy też autocasco jest błędne. Taryfy ubezpieczeniowe zmieniają się dość często, co skutkuje zmianami wysokości składek. Dla właścicieli pojazdów, którzy nie chcą przepłacać za ubezpieczenie, coroczna weryfikacja ofert jest więc konieczna. Narzędziem, który umożliwi sprawne i szybkie sprawdzenie cen OC i AC wielu ubezpieczycieli jest porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl. Zakupu polisy można dokonać bez wychodzenia z domu, przez telefon lub Internet, zatem ubezpieczenie pojazdu nie musi być czynnością, wymagającą poświęcenie dużej ilości czasu. Ciekawe rozwiązanie, prawda?
- Nie znaleziono
2 Komentarze(y) do “Wypowiedzenie ubezpieczenia OC – to takie proste!”
Zostaw komentarz
Proszę pamiętać oraz przestrzegać politykę komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, napisz do mnie e-maila.
13 November 2013 | 15:08
Jest napisane, że “Niezłożenie rezygnacji w stosownym terminie wiążę się z automatycznym przedłużeniem umowy ubezpieczenia na kolejne 12-ście miesięcy.”
To nieprawda! [edit admina: usunięte linki nic nie wnoszące do dyskusji]
18 November 2013 | 19:38
Z tego co mi wiadomo to umowa jest przedłużana automatycznie na 12 miesięcy. Może przytoczysz dokładniejsze informacje?